15 Nisan 2020 Çarşamba/Genç Oyder - OYDER Yeni Geleceğin Lider Yetkili Satıcı Eğitim Programı

OYDER “YeNİ" Geleceğin Lider Yetkili Satıcı Eğitim Programı

 Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği’nin (OYDER) , GENÇ OYDER ile işbirliği halinde düzenlediği geleceğin otomotiv bayilerini yetiştirmeyi amaçladığı Yeni Nesil, Yeni İşler (YeNİ) adlı eğitim programı, Türkiye’de ve uluslararası platformda tanınan Boğaziçi Üniversitesi Yönetici Geliştirme Merkezi (BÜYEM) ile beraber,  Türkiye’nin önde gelen aile şirketlerinde gelecekte lider rolü üstlenecek 2. nesil genç iş sahiplerine, Boğaziçi Üniversite’sinin akredite ettiği, koçluk desteği ve iş dünyası ile deneyim paylaşımlarına dayanan networking etkinliklerini kapsayan ’’Geleceğin Yetkili Satıcı Lideri’’ olmayı amaçlayan genç iş insanlarına yönelik kapsamlı bir eğitim programıdır.

ALESTA İstanbul tarafından oluşturulan proje kapsamında, OYDER tarafından ikinci ya da üçüncü nesil yetkili satıcılara yönelik olarak düzenlenecek YeNİ eğitim programı, tamamen online olarak Ocak 2021’de başlayıp, 4 ayda tamamlanmıştır.

OYDER, yetkili satıcıların yeni kuşaklarını otomotiv yöneticiliği kültürü ile tanıştırmayı ve akademik formasyon çerçevesinde birikimlerini arttırarak geleceğin otomotiv bayilerinin yetiştirilmesini amaçlıyor. YeNİ gelişim programında, katılımcılar Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan 20 saatlik yoğun, güncel bilgiye dayalı programa katılacaklar. Program içeriği,  Yönetim & Organizasyon, Finansal Yönetim, Operasyonel Yönetim, Pazarlama Yönetimi ve Aile şirketlerinde kurumsallaşma olmak üzere 5 ana modülden oluşmaktadır.

YeNİ eğitim programı, bir önceki nesilden devraldığı bayrağı daha ileri taşıyabilecek, yeni iş kollarını ve kar merkezlerini değerlendirebilecek, iç ve dış rekabeti okuyabilecek, ailenin ismine ve işine sahip çıkacak bir yeni nesil yetiştirmeyi hedefliyor. 

Programda ayrıca Otomotiv dünyasının önde gelen yöneticileri tarafından katılımcılarla paylaşılacak marka, satış ve pazarlama yönetimi, finans ve yeni dijital dünya gibi son dönemin değişen koşullarına uygun çeşitli gelişim konuları da farklı modüllerle uzman geleceğin bayilerine sunulacak.

Boğaziçi Üniversite’sinin akredite ettiği, koçluk desteği ve iş dünyası ile deneyim paylaşımlarına dayanan networking etkinliklerini de kapsayan YeNİ eğitim programı, ’’Geleceğin Yetkili Satıcı Lideri’’ olmayı amaçlayan genç iş insanlarına yönelik kapsamlı bir eğitim programı olarak öne çıkıyor. Geleceğin otomotiv bayi liderlerinin yetiştirilmesinin amaçlandığı YeNİ eğitim programı ile katılımcılar bilgiye hem farklı konularda belirlenmiş yoğun eğitim içeriğiyle, hem de sektörlerinin önde gelen isimlerinin katılacağı seminerlerle ulaşacaklar. 

 Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerin akredite ettiği dersleri aşağıda görebilirsiniz:

 Aile Anayasası ve Yönetim

Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik

Fısıldayan Finansal Tablolar

Perakende Matematiği

Şirket Yönetiminde İş Zekası

Dijital Dünyada Etkileşim ve Marka Yönetimi

Stratejik Pazarlama

Stratejik İkna Atölyesi

Uzaktan Yönetim

Otomotiv üst düzey yöneticileri tarafından kurgulanan seminer içerikleri de aşağıdaki gibidir:

Bir marka ne ister?

Dijital Satış Kanalları?

Yeni Nesil Satış Yaklaşımı

Z kuşağı eleman yönetimi

2. Elde stok ve esnaf çelişkisi

Servis yerleşimi ve iş akışı

Yedek parça yönetimi

YS nakit akışı: Baba parasıyla değirmen döner mi?

YS performans ölçümü

Bütçe olmalı mı? olmamalı mı?

Aile şirketleri Anayasası

Aile şirketinden kurumsallığa

 Eğitim çerçevesinde ayrıca katılımcılara, özel bir Master Coach ile birlikte bireysel seanslar düzenlenmiş, yönetim ve liderlik tarzı ile ilgili envanter uygulaması yapılmıştır. 360x eğitim özelliği taşıyan programda katılımcılar, bir yandan uzmanlıklarını arttırıcı projeler gerçekleştirirken, diğer yandan çalışma hayatlarına katkı sağlayacak gelişim çalışmalarında yer almış oldular. 

 

Eğitim sonunda Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi BÜYEM tarafından verilen sertifikanın yanı sıra her bir katılımcı, yine sektörün deneyimli yöneticilerinden daha önceden belirlenmiş konularda proje desteği almış oldular. 

Dosyalar
OYDER YeNİ Eğitim