Değerli Meslektaşlarım,
19 Mayıs 1919’da tarihe gömülmek istenen bir millet, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi ile küllerinden tekrar doğmuş, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlattığı bu günün, aynı zamanda, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak armağan edilmesi son derece anlamlıdır.
Bizler, genç nesillerimizin gelecekte çok daha iyi imkanlara kavuşması, dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olabilmeleri için var gücümüzle çalışıyor, her türlü imkan ve kaynaklarımızı gençlerimizin geleceği için seferber ediyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti’ni kurma yolunda verilen şanlı mücadeleyi ve fedakârlığı unutmayarak ve aydınlık geleceğe inanarak, güzel bir gelecek için ilerlemeye devam edeceğiz. Türk gençliğine olan güvenini her fırsatta dile getiren Ulu Önderimizin, devrimlerine ve Türkiye Cumhuriyeti’ne dün olduğu gibi bugün de sahip çıkacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 103. Yılını kutluyor, bu vesileyle Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.
Dr. K. Altuğ ERCİŞ
OYDER Yönetim Kurulu Başkanı
Esenyalı Mah. Yanyol Cad. No:61 Varyap Plaza Ofis No:204, 34903 Pendik/İstanbul
0 (216) 355 73 16
0216 355 72 69