Oyder Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dr. Altuğ Erciş'ten Cumhuriyet Bayramı Tebrik Mesajı

Milletimizin birlik ve beraberliğinin en önemli tezahürü olan Cumhuriyet’in ilanı Türk milletinin, tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile yapılan Kurtuluş Savaşı sonunda kazandığı, tarihindeki en büyük zaferidir. Bu anlamda Cumhuriyet, Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden var oluşunun adıdır. 
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyet, geleceğimizin de en büyük güvencesidir.


Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek ve gerektiğinde fedakarlıkta bulunmak hepimizin görevidir. 
Yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz her zaman tüm gücüyle çalışacaktır.


Bu vesile ile bizlere yurdumuz üzerinde bağımsız ve hür yaşamamız için Cumhuriyeti armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyor, 99. yaşını kutladığımız Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutlarım.

Saygılarımla,

Dr. K. Altuğ ERCİŞ

OYDER Yönetim Kurulu Başkanı